Tau to odległa wyspa, która znajduje się około 6,400 kilometrów od zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Miejsce, w jakim mieszka obecnie 600 osób jest dość ograniczone pod względem racjonowania energii oraz obsługiwania dostaw produktowych.

Aby zademonstrować swoje możliwości, Elon Musk i Tesla, a także firma Solar City postanowiły stworzyć na Tau specjalną instalację, która będzie w stanie dostarczyć niemalże 100% wymaganej do życia energii za pomocą… paneli słonecznych. Tego typu zabieg to niesamowita redukcja kosztów oraz alternatywa dla oleju napędowego. Tesla wspomina również o zwiększeniu bezpieczeństwa – dotychczas używane metody energetyczne na Tau były dość niebezpieczne.

Trzeba przyznać, że to wszystko robi piorunujące wrażenie. Elon Musk coraz bardziej rozwija infrastrukturę, która będzie w stanie działać korzystając tylko i wyłącznie z odnawialnych oraz naturalnych zasobów. Tym lepiej dla naszej planety.

tau-microgrid-tesla-1 tau-microgrid-tesla-2 tau-microgrid-tesla-3 tau-microgrid-tesla-4 tau-microgrid-tesla-5 tau-microgrid-tesla-6 tau-microgrid-tesla-7 tau-microgrid-tesla-8 tau-microgrid-tesla-9