Spotify decyduje się na wprowadzenie kolejne funkcji, która ma usprawnić życie użytkownikom. Co prawda od dłuższego czasu program pokazuje dane na temat koncertów naszych ulubionych artystów, jednak od teraz wszystkie z nich mają stać się jeszcze bardziej szczegółowe.

Pod koniec ubiegłego roku firma nawiązała współpracę z Songkick, czyli marką, która zajmowała się agregowaniem oraz analizowaniem koncertów odbywających się w okolicy. Obie marki doszły do porozumienia i od teraz Spotify będzie pokazywało każdemu szczegółowe informacje na temat wydarzeń na żywo związanych z muzyką danego artysty. Przycisk odpowiedzialny za tę nowość znajdzie się w zakładce „Szczegóły”, czyli dokładnie tam, gdzie do tej pory. Obok każdego wyświetlonego koncertu będziecie mogli zobaczyć odnośnik, który przeniesie Was bezpośrednio do strony wydarzenia na Songkick.

Spotify koncerty

Oprócz samych rekomendacji, Spotify ma również wyświetlać użytkownikom listę nadchodzących wydarzeń, które będą bazowały bezpośrednio na lokalizacji. Tym razem jednak nie trzeba będzie w żaden sposób opuszczać aplikacji, aby zobaczyć więcej informacji na temat wybranych eventów. Nowa funkcja ma trafiać do użytkowników falami – bardzo możliwe, że macie ją już u siebie.