W sieci znajdziecie naprawdę sporo aplikacji oraz stron, które pomogą Wam zapisać i zorganizować wydarzenia, które dzieją się w pobliżu. Problem jest jednak taki, że z tego wszystkiego po pewnym czasie robi się mętlik, a samo przeglądanie imprez, koncertów czy innych eventów na Facebooku może zawieść. Wielokrotnie przez takie coś przegapiłem pomysł na spędzenie wieczoru lub innej pory dnia. Spontap to świeża, polska aplikacja, dzięki której będziecie mogli w łatwy sposób zbadać, co, za ile i gdzie dzieje się w Waszej okolicy: dodatkowego smaczku dodaje fakt, że całość zainspirowana jest modelem Tindera. Gwiazdka wyrazi zainteresowanie, a krzyżyk złe dopasowanie lub po prostu brak zainteresowania.

Postanowiłem więc sprawdzić, jak to wszystko działa w praktyce.

Spontap (1)

Spontap daje możliwość wyboru: możemy zalogować się za pomocą Facebooka lub stworzyć konto poprzez alternatywną metodę, która nie będzie powiązana z serwisem społecznościowym. Wiadomo, że Facebookiem jest szybciej, więc palec sam przesuwa się ku niebieskiemu przyciskowi.

Spontap (2)

Teraz czas na chwilę kreatywności i wymyślenie Waszego loginu. Prościej się chyba nie da.

Spontap (3)

Po stworzeniu konta możecie wybrać z listy tematy, które Was interesują. Nie jest ich zbyt dużo, jednak mam nadzieję, że wraz z kolejnymi aktualizacjami się to zmieni.

Spontap (4)

Jeszcze tylko włączyć lokalizację i…

Spontap (5)

Musimy wybrać profile, które udostępniają wydarzenia w Spontap. Póki co w Krakowie, jak widzicie jest ich 30 i wydaje mi się, że to całkiem nieźle, jak na początek. Biorę wszystkie.

Spontap (6)

I trafiliśmy właśnie na esencję tego, do czego przydaje się Spontap. Jak widzicie, aplikacja wygląda niemalże jak Tinder, jednak wyświetla ona wydarzenia zamiast osób w okolicy.

Spontap (7)

Po kliknięciu przyciskiem w dowolne miejsce wydarzenia, otwiera się lista, na której możemy zobaczyć więcej informacji, zapisać się lub po prostu skomentować to wydarzenie – nic skomplikowanego.

Spontap (8)

Po zapisaniu oraz wyrażeniu zainteresowania za pomocą gwiazdki, Spontap pozwala na przeglądanie wydarzeń na głównej „ścianie” w aplikacji. Od teraz macie wszystko w jednym miejscu i zawsze przy sobie: no chyba, że nie nosicie ze sobą telefonu wszędzie, w co szczerze wątpię.

Sam Spontap jest bardzo intuicyjny i wymaga zaledwie momentu, aby się do niego przyzwyczaić. Mam nadzieję, że wraz z czasem ten program będzie się rozwijał, a może nawet doczeka się webowej wersji, która pozwoli na przeglądanie zapisanych wydarzeń również z poziomu komputera. Spontap jest dostępny zarówno na iOS jak i Androida, w pełni za darmo. Nie pozostaje więc czekać, aż więcej miejsc zacznie dodawać do niego wydarzenia. Zdecydowanie warto sprawdzić.

Wersja na Androida Wersja na iOS
Spontap: polski Tinder dla wydarzeń w Twoim mieście
Intuicyjna obsługaMinimalistyczny wyglądMały rozmiar
Póki co mała ilość miejsc
4.5Wynik ogólny