Duńska firma architektoniczna OMA postanowiła połączyć siły wraz z Allies i Morrison, aby stworzyć nowy dom dla muzeum designu w Londynie. Za wnętrze konstrukcji zabrał się John Pawson i trzeba przyznać, że wszystko to wyszło naprawdę dobrze. Nowa, modernistyczna konstrukcja znajduje się w dzielnicy South Kensington i obejmuje swoją powierzchnią aż 10,000 metrów kwadratowych. Według oficjalnych danych, to dokładnie trzy (!) razy więcej od poprzedniego miejsca, w jakim znajdowały się wszystkie wystawy.

Nowe muzeum designu w Londynie kosztowało około 106 milionów dolarów i w miniony czwartek po raz pierwszy otworzyło swoje drzwi dla publiczności. W środku znajdziecie audytoria, bibliotekę, obiekty archiwalne, a także restaurację. Nowe muzeum designu w Londynie zostało skonstruowane tak, aby być największą tego typu instytucją na świecie.

Podczas następnej wycieczki do stolicy Wielkiej Brytanii, zdecydowanie trzeba tam zajrzeć.

Oficjalna strona www

muzeum-designu-w-londynie-1 muzeum-designu-w-londynie-2 muzeum-designu-w-londynie-3 muzeum-designu-w-londynie-4 muzeum-designu-w-londynie-5 muzeum-designu-w-londynie-6 muzeum-designu-w-londynie-7