ING Bank Turkey i jego siedziba główna znajduje się w Stambule. Za renowację biura od samego początku odpowiedzialna była firma Bakirkure Architects.

Twórcy nowej koncepcji w dosyć ciekawy sposób podeszli do tematu: postanowili bowiem oni skonsultować się z wszystkimi pracownikami dotychczasowego biura i zapytać ich, co konkretnie nie pasuje im w biurze, do którego przychodzą każdego dnia. Jaki był wynik tego typu spotkań? Głównie narzekanie na rozmieszczenie stacji roboczych, małą przestrzeń oraz słabą organizację.

Barkikure Architects w przypadku ING Bank Turkey postanowili więc wziąć wszystko w swoje ręce: efektem jest świetne, kolorowe biuro, do którego światło wpada równomiernie, a każde z biurek zostało umieszczone przy krawędzi okna. Nowe przestrzenie stawiają na co-working zamiast tworzyć prywatne, intymne i jednocześnie zamknięte biura. Cały budynek posiada własną, bezprzewodową infrastrukturę, która nie wymaga zastosowania telefonów do komunikacji.

Do budowy nowej siedziby głównej ING Bank Turkey zostały wykorzystane naturalne materiały, takie jak szkło, drewno oraz spore ilości kamienia.

Jest pstrokato i neonowo, ale muszę przyznać, że naprawdę mi się to podoba.

ing-bank-turkey-1 ing-bank-turkey-2 ing-bank-turkey-3 ing-bank-turkey-4 ing-bank-turkey-5 ing-bank-turkey-6 ing-bank-turkey-7 ing-bank-turkey-8 ing-bank-turkey-9 ing-bank-turkey-10 ing-bank-turkey-11 ing-bank-turkey-12 ing-bank-turkey-13 ing-bank-turkey-14 ing-bank-turkey-15 ing-bank-turkey-16 ing-bank-turkey-17 ing-bank-turkey-18 ing-bank-turkey-19 ing-bank-turkey-20 ing-bank-turkey-21 ing-bank-turkey-22